SEO Hizmeti | Kader Öktem
Skip to main content

SEO Hizmeti

SEO hizmeti, birçok farklı marka veya kurum tarafından talep edilmektedir. Kurumsal SEO çalışmasının hedef aldığı nokta, hizmet alan markanın veya firmanın popülaritesini biraz daha artırmaktır. Tarafımca verilen kurumsal SEO hizmetinin sonucunda, sitenizin internet üzerinde popülerlik kazandığını göreceksiniz. SEO hizmeti vermeden önce ilk yaptığım işlem, web sitenizi detaylı biçimde incelemek ve analiz yapmaktadır. Bu analiz, markanın veya firmanın sektördeki durumunu ve rakipleriyle arasındaki farkı da kapsamaktadır. Ayrıca hedef kitle saptaması da yapılmaktadır. Hedef kitle de belirlendikten sonra, üretilmesi gereken içeriklerin türüne, anahtar kelimelere ve sosyal medyada yapılacak çalışmalara karar verilir. Daha sonra site içi SEO olarak adlandırılan çalışmaya geçilir. Bu çalışma kapsamında, önce site için uygun domain seçimi yapılır. Daha sonra teknik çalışmalara sıra gelir. Sitenin kodlaması kontrol edilir, robots.txt oluşturulur. Sitenin daha hızlı bir hal alması için çalışmalar yapılır. Site için uygun içerikler ve anahtar kelimeler seçilir. Sonrasında, site dışı SEO çalışmalarına geçilir. Site dışı SEO çalışmalarında en önemli yeri back link çalışmaları tutmaktadır. Saygınlığı olan sitelerden alınan ve doğal görünen back linkler, web sitenizin güçlü hale gelmesine büyük katkı sağlayacaktır. Ayrıca, sosyal medya platformlarının etkili şekilde kullanılması da önem arz etmektedir. Tarafımdan alacağınız Kurumsal SEO hizmeti ile, web sitenizin hızlı bir şekilde yükseldiğine ve markanızın bilinirliğinin arttığına şahitlik edeceksiniz. Ayrıca, aldığınız hizmete dair raporlama da devamlı olarak yapılır. Böylece olan bitenden haberdar olursunuz. Sitenizin trafiğindeki yükselişi görürsünüz.

 

Yerel SEO Hizmeti

SEO hizmeti talep eden firmalar her zaman kurumsal firmalar değildir. Bazen, daha yerel olarak faaliyet gösteren firmalar da Google sonuç sayfasında daha çok yükselmeyi talep edebilir. Sizlere bu hizmeti de, uzmanlığımı kullanarak en iyi şekilde vermekteyim. Yerel SEO hizmetinde de dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır. Bunların başında, Google Maps’in iyi kullanımı gelmektedir. Hizmeti alan firmanın Google Maps’e kaydedilmesi ve adresinin, telefon numarasının vb. iletişim yollarının da yer alması gerekmektedir. İşletmenin açık olduğu günler ve saatlerin bildirilmesi ve işletme hakkında bilgi verilmesi de önemlidir. Orijinal içerik ve uygun anahtar kelime çalışması da yapıldığında, firma, şehirdeki rakiplerinin çok önüne geçer. Bu yüzden, yerel bir işletmeniz varsa mutlaka bir uzmandan yerel SEO hizmeti almalısınız.

E-Ticaret SEO Hizmeti

SEO hizmetine en çok ihtiyaç duyan web siteleri arasında e-ticaret siteleri de yer almaktadır. E-ticaret üzerinden elde edilen gelri dünyanın her yerinde devamlı olarak yükselmekte ve bu Türkiye’yi de etkilemektedir. Fakat, bir e-ticaret sitesi açtısaynız, onun zaman içinde kendi kendine arama motorlarında üst sıralara yükseleceği yanılgısına düşmemeniz gerekir. İnsanlar, satın alacakları ürünü ilk önce Google’da aratıp daha sonra karşılarına çıkan sitelerden satın almaktadır. Bu yüzden, web sitenize müşteri çekmek için mutlaka Google’da üst sıralara çıkmalı ve bunun için de iyi bir SEO uzmanından destek almalısınız. E-ticaret siteleri için yapılacak SEO çalışmaları çok önemli adımları kapsamaktadır. Üzerinde durulması gereken ilk adım, anahtar kelime seçimidir. Sitenizde satışı yapılan ürünlere dair arama yapıldığında, üst sıralarda sitenizin çıkması için iyi bir anahtar kelime çalışması önemlidir. İhtiyaç duyduğunuz anahtar kelimeleri, bu amaca uygun araçlar kullanarak belirler ve gerekli çalışmayı yaparım. Böylece, Google üzerinden yapılan aramalardan birçok müşteri çekersiniz. Sayfa optimizasyonu da yaptığım çalışmalar içinde bulunmaktadır ve bir e-ticaret sitesi için çok önemlidir. Siteniz, arama motoru botları tarafından daha kolay indexlenebilir hale getirilir. Kullanıcı deneyimi ve backlink çalışmaları da e-ticaret siteleri için önem taşımaktadır. Kullanıcı deneyiminin iyileştirilmesi sayesinde, ziyaretçileriniz sitede daha iyi hareket eder ve aradıkları ürünü kolayca bulur. Backlink inşası sayesinde de web siteniz arama motorları sonuç sayfalarında daha üst sıralarda çıkar.

[Toplam: 2   Ortalama: 5/5]